Haber

Yakup Köse: Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan dezenformasyon Türkiye’de var

Ensonhaber.com’un YouTube kanalındaki Gündem Özel programına konuk olan Gazeteci Yakup Köse, CHP Sosyal Medya Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a yönelik sözlerini yorumladı.

“Türkiye dezenformasyona en çok maruz kalan ülke”

Türkiye’nin dezenformasyona maruz kalmada dünya lideri olduğuna dikkat çeken Köse, şunları kaydetti:

Eren Erdem yaptığı provokasyonlarla suçlu bir kişiliktir. Dezenformasyonla ilgili bir örnek vereyim; Avrupa’da bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre dezenformasyona en çok maruz kalan ülke Türkiye oldu.

Türkiye iç düşmanlarla da uğraşıyor, dış düşmanlarla da bağlantıları var. Finanse edilen bazı medya grupları, gazeteciler ve yazarlar var. Raporları açıklandı ve inkar etmediler.

“Yaraları var, dargınlar”

Neden finanse ediliyorlar? Gezi olaylarını ve 15 Temmuz’u kim organize ettiyse finanse eden de onlar. Tek bir amaçları ve vaatleri vardı: Saçmalık. Altılı masa kurulduğundan beri temeli saçmalık olan birçok kurgu yapıldı. Zırvalıklarla çıktığınız yolda yalancılarla hareket ettiniz. Şimdi o yalancılar sizi saçma sapan şeylerle yakalamaya çalışıyor.

Şimdi yatsı bile bitmeden yayılan dedikoduları yayıyorlar. Bunu kim yapıyor? Dezenformasyon Masası, yazan Fahrettin Altun. Bu kez Fahrettin Altun’u linç etmeye çalışıyorlar. Demek yaraları var, küsmüşler.

habersarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu