Haber

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya AK Parti’ye katıldı

Önceki gün YETERLİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, AK Parti il ​​binasında partililerle görüşmeye geldi. Yeni partisini İncirliova’nın ilk meyveli incirleriyle ziyaret eden Başkan Kaya, başta milletvekilleri olmak üzere toplantıya katılan partililerin ağzını tatlandırdı.

Önceki gün Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti rozeti takarak ÂLÂ Parti’den AK Parti’ye geçiş yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, AK Parti Aydın İl Binasında partililerle bir araya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, bu geçişin bir transfer değil hizmet odaklı bir tercih olduğunu belirterek, her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda konuşan Aytekin Kaya, tek derdinin başkanı olduğu İncirliova’ya hizmet etmek olduğunu belirterek, “Yerel seçimlere 28 gün kala aday olduk.

Gazetecilerin “Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne kızıp faturayı İYİ Parti’ye kestiniz. 2024 seçimleri için adaylık sözü aldınız mı” sorusuna Kaya, bu tarafta rastgele bir pazarlık yapmadıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Bizim derdimiz İncirliova’ya hizmet etmek. Biz yola çıktık. Kendi imkanlarımız ile çok güzel işler yaptık ama imkanlar bir yere kadar. Bundan sonraki siyasi hayatımda AK Parti ailesine katıldım. Allah yardımcınız olsun. Hepimize. İncirliova’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz” sorusuna, “İncirliova için ne istiyorsunuz” sorusuna, “İleride eski İncirliova ile yeni İncirliova arasındaki farkı göreceksiniz” yanıtını verdi.

Mustafa Savaş; ‘Sorunun muhatabı ben değilim’ yanıtını verdi.

Bu arada toplantıya katılan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, bir gazetecinin sorusunu yanıtlayarak, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun önümüzdeki yerel seçimlerde aday adayı olarak karşınıza çıkma daveti var. Ne yapacaksınız? buna söyle?” verilmiş.

Toplantı, AK Parti’ye yeni katılan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın partililere taze incir getirmesiyle sona erdi. – AYDIN

haber-eyyubiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu